Coraz częściej słyszymy o nieuczciwych taksówkarzach w mediach , wielu próboje nas oszukać jak tylko mogą. Korzystając z usług takiego nie uczciwego taxówkarza możemy być pewni ze skasuje nas kilka kroć więcej niż zapłacilibyśmy u normalnego taksówkarza.

Jednak bardzo łatwo jest uchornić się przed wydaniem niepotrzebnej ilości pieniedzy. Zwracajmy uwagę na kilka ważnych kwesti, które powinnien mieć każdy uczciwy taksówkarz. Przed skorzystaniem z taxi zwróćmy uwagę na „koguta” który dane auto posiada. Widnieć powinien napis TAXI, a nie TAXXI , TAKSI lub TAXX. W następnej kolejności zwrócmy uwagę na to , czy na szybach, karoserii czy innych częściach taksówki istnieje taryfikator za 1 kilometr trasy. Znajdując się w środku zobaczmy czy zawiera ona taxomat.

Wszystkie „prawdziwe” taksówki powinny być w niego wyposażone. Te kilka rad pozwoli nam uchronić się przed oszustwem, które sprawiło by , że zwykły kurs może stać się kilkoma najdroższymi kilometrami w życiu. Olsztyn jest dobrym przykładem do jakiego stopnia posuwają się ci bandyci. Jeden z nich pozwał do sądu osoby. Znana sytuacja kiedy nieuczciwy taksówkarz pozwał do sądu pasażera który nie chciał zapłacić kokosów za zwykły przejazd. Ta sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Interweniowali nawet politycy . Najprawdopodobniej niedługo wyjdzie ustawa która zmusi taksówkarzy do przechodzenia odpowiednich testów. Proceder „okradania” pasażerów zostanie raz na zawsze zażegnany. Mam nadzieje ze szybko to się skończy, ponieważ cierpimy nie tylko my ludzie z Olsztyna, ale i przyjezdni, którzy nie znają zasad tu panujących i często kuszą się na takie usługi . Ostatnia rada, uważaj przy wyborze taksówkarza bo może się okazać że zostaniesz oszukany.

Reklamy